Carding Mill Canter

Race date: 
Sat, 07/03/2009 - 1:00pm
Cardingmill Canter
[Show Results] 07/03/2009 Publish Results

Ave Leaders Time (1st 10) 0:46:16
Race# Series# Poss In Cat NAME CLUB Cat TIME %Leader
891 1332 1 1 Andi Davies Mercia SM 0:42:37 109%
665 729 2 2 Roland Stafford Mercia SM 0:43:27 106%
694 1221 3 3 Jon Bowie Oswestry Olympians SM 0:44:56 103%
395 1276 4 1 Ian Grindley Wolv/Bilston M40 0:46:39 99%
671 823 5 4 Juan Castillo Shrewsbury AC SM 0:46:44 99%
697 243 6 5 Paul Jones Oswestry Olympians SM 0:47:10 98%
658 208 7 1 Matthew Clewes Mercia M45 0:47:19 98%
384 1232 8 6 Tom Roo Mercia SM 0:47:33 97%
890 103 9 1 Edward Davies Mercia M50 0:47:55 97%
676 428 10 1 Anna Bartlett Shrewsbury AC SL 0:48:16 96%
673 120 11 2 Graham Jones Shrewsbury AC M50 0:48:26 96%
392 21 12 3 Andy Hauser Holmfirth M50 0:48:43 95%
375 199 13 7 Mark Fenn Mercia SM 0:49:35 93%
899 933 14 8 Steven Prosser Bishops Stortford RC SM 0:49:41 93%
674 132 15 2 Henry Thomas Telford AC M40 0:50:07 92%
666 235 16 3 Noel Hogan Newport & Dist M40 0:50:56 91%
684 732 17 9 Neil Postans Shropshire Shufflers SM 0:50:59 91%
300 892 18 4 Mark Agnew Mercia M40 0:51:05 91%
691 303 19 4 Simon Daws Telford AC M50 0:51:18 90%
690 493 20 5 Pez Bullen Keswick AC M40 0:51:40 90%
378 887 21 2 Glyn Fletcher Maldyn Harriers M45 0:51:57 89%
659 1138 22 3 Matt Sheehan U/A M45 0:52:28 88%
1101 240 23 4 Paul Cadman Mercia M45 0:52:38 88%
888 774 24 2 Mel Price Mercia SL 0:52:41 88%
376 218 25 5 Mick Legema Ludlow M50 0:53:08 87%
657 1514 26 5 Dale Colclough Staffs Moorlands M45 0:53:09 87%
696 642 27 6 John Richards Oswestry M40 0:53:20 87%
290 490 28 7 Andrew Mason Springfield Striders M40 0:53:23 87%
893 290 29 6 Russel Mapp Mercia M50 0:53:24 87%
677 38 30 1 Bob Dredge Mercia M55 0:54:06 86%
381 522 31 7 Tim Brockington Springfield Striders M50 0:54:19 85%
298 1323 32 1 Joe Donnelly Mercia JM 0:54:45 84%
380 787 33 8 Stephen Bajic Telford Harriers M50 0:54:55 84%
895 1310 34 10 Adnan Sharaf U/A SM 0:55:21 84%
700 1341 35 8 Nigel Glaze Telford AC M40 0:55:27 83%
297 366 36 6 Adrian Donnelly Mercia M45 0:55:33 83%
664 269 37 9 Rick Robson Mercia M50 0:55:43 83%
681 1517 38 7 David Egglestone Team Jolly Boys M45 0:55:50 83%
295 1503 39 8 Simon Rollitt Mercia M45 0:56:09 82%
396 1510 40 2 Matthew Walton Wolv/Bilston JM 0:56:25 82%
383 1506 41 11 Chris Dunkerley U/A SM 0:56:28 82%
672 739 42 12 Dave Woodvine Shropshire Shufflers SM 0:56:49 81%
379 1504 43 13 Anthony Powell Rhayader AC SM 0:57:09 81%
663 909 44 14 Marc Recoquille U/A SM 0:57:10 81%
898 15 45 10 Andrew Hearle Mercia M50 0:57:15 81%
397 1511 46 15 Daniel Brazier Wolv/Bilston SM 0:57:15 81%
889 1291 47 2 Peter Johnson Mercia M55 0:57:17 81%
675 1515 48 9 Dave Haden Stourbridge RC M40 0:57:29 80%
686 1519 49 10 Rob Mountford Mercia M40 0:57:31 80%
667 836 50 9 Chris Myles Shropshire Shufflers M45 0:57:34 80%
400 1513 51 11 David Willis U/A M50 0:57:41 80%
385 1234 52 16 Alex Pryde Mercia SM 0:57:49 80%
299 68 53 1 Colin Williamson Shropshire Shufflers M65 0:58:01 80%
685 1518 54 1 Kim Braznell U/A L50 0:58:20 79%
296 837 55 10 Stephen Thompson U/A M45 0:58:36 79%
693 128 56 1 Guy Whitmarsh Croft Ambry M60 0:58:56 78%
692 1284 57 11 Peter Hudson Mercia M45 0:58:59 78%
682 748 58 17 Paul McCullough Maldwyn Harriers SM 0:59:11 78%
660 967 59 18 Stuart Robinson Telford Harriers SM 0:59:12 78%
391 972 60 2 Gary Gunner Croft Ambry M60 0:59:18 78%
897 1141 61 1 Susan Howarth Mercia L45 0:59:21 78%
892 112 62 2 Gill Evans Shepshed L45 0:59:37 78%
377 314 63 12 Steve Jones Eryri M50 0:59:52 77%
698 751 64 3 Dave Nichols Mercia M55 0:59:57 77%
689 1329 65 12 John Lydon Ludlow Runners M45 1:00:08 77%
670 1187 66 11 Andy Laing U/A M40 1:00:15 77%
387 1507 67 13 Peter Bolton Red Rose M45 1:00:19 77%
683 817 68 4 Pete Singer Mercia M55 1:00:28 77%
393 151 69 3 Jean Shotter Holmfirth L45 1:01:02 76%
398 1512 70 3 Max Hale U/A JM 1:01:22 75%
669 115 71 13 Glenn Mcdonald-Jones Newport & Dist M50 1:01:51 75%
887 741 72 4 Jean Turner Telford Harriers L45 1:02:06 74%
699 542 73 5 Phil Blatch Mercia M55 1:02:40 74%
291 1502 74 3 Caroline Scott Sinfin RC SL 1:04:20 72%
1102 252 75 12 Peter Cooke Mercia M40 1:04:31 72%
661 1256 76 19 John Nightingale U/A SM 1:04:36 72%
293 55 77 20 Chris Edwards Dark Peak SM 1:04:57 71%
394 550 78 2 Arthur Clare-Hay Mercia M65 1:05:00 71%
389 1509 79 21 Christopher Kent U/A SM 1:05:02 71%
695 171 80 3 John Yandell Mercia M60 1:05:10 71%
390 335 81 4 Tom Davies Croft Ambry M60 1:05:55 70%
886 9 82 1 Alison Lewis Mercia L40 1:06:19 70%
382 1505 83 4 Naomi Watson U/A SL 1:06:41 69%
662 346 84 13 Vaughan Griffiths Ludlow Runners M40 1:08:10 68%
900 924 85 14 Larry King Shrewsbury Mountaineering Club M45 1:08:13 68%
687 1251 86 14 Cliff Larwood Telford Harriers M40 1:09:13 67%
294 213 87 3 Michael Edwards Wrexham M65 1:09:23 67%
894 8 88 5 Alison Bradley U/A L45 1:09:57 66%
668 131 89 1 Helen MacDonald-Jones Newport & Dist L55 1:10:09 66%
688 1010 90 5 Alison Larwood Telford Harriers SL 1:11:31 65%
678 752 91 6 Terri Jones Maldwyn Harriers L45 1:13:19 63%
679 1516 92 2 Jill Hillman Maldwyn Harriers L50 1:16:00 61%
680 1211 93 7 Lois Sim Maldwyn Harriers L45 1:16:45 60%
399 125 94 5 Grahame James Mercia M60 1:17:21 60%
386 768 95 6 Nick Kingston Mercia M60 1:20:23 58%
292 217 96 4 Mick Edwards Dark Peak M65 1:21:10 57%
289 1501 97 6 Samantha Ashfield Worcester AC SL 1:24:07 55%
288 1500 98 5 Ralph Lowe Morpeth M65 1:24:27 55%
388 1508 99 1 Kate Rigby Hope Hoppers L60 1:24:34 55%
896 1330 100 22 Edward Rygsale U/A SM DNF