Cardington Cracker

Race date: 
Sun, 06/12/2009 - 11:00am

Ave leaders time = 1:19:30
Pos Name Club Cat Time % L/S
1 Andy Davies Mercia SM 1:12:29 109.69%
2 Steven Cale Shrewsbury AC SM 1:14:20 106.96%
3 Pete Vale Mercia SM 1:16:32 103.89%
4 Stephen Pike Staffs Moorlands M40 1:19:12 100.39%
5 James Ellis Warrington AC SM 1:20:11 99.16%
6 Roger Lamb Mercia M45 1:20:43 98.50%
7 Ian Grindley Wolves and Bil M45 1:21:01 98.14%
8 Andrew Sprague Tipton Harriers SM 1:23:13 95.54%
9 Neil Ashcroft Ambleside AC M40 1:23:24 95.33%
10 Simon White Mercia SM 1:24:00 94.65%
11 Simon Ellis Tattenhall M40 1:24:10 94.47%
12 Matt Clewes Mercia M50 1:24:47 93.78%
13 Michael Roberts Bristol and West SM 1:26:06 92.34%
14 Ian Gait U/A SM 1:26:22 92.06%
15 Rob Minton Stratford AC SM 1:26:45 91.65%
16 Edward Davies Mercia M50 1:26:56 91.46%
17 Jon Hedger U/A SM 1:27:01 91.37%
18 Rod Sinclair U/A SM 1:27:04 91.32%
19 Greg Deacon Springfield Striders SM 1:27:33 90.81%
20 Trefor Jones Eryri M45 1:27:44 90.63%
21 Helen Fines Calder Valley SL 1:27:47 90.57%
22 Martin Cliffe Eryri SM 1:28:02 90.32%
23 David Carson Unattached M40 1:28:10 90.18%
24 Colin Lancaster Telford AC M45 1:28:27 89.89%
25 Simon Daws Telford AC M55 1:28:35 89.76%
26 John Bristow Malvern Joggers SM 1:28:55 89.42%
27 Karl Lewis U/A M40 1:29:00 89.34%
28 Paul Jenkinson Eryri M40 1:29:10 89.17%
29 Shaun Cooper Shelton Striders SM 1:29:18 89.04%
30 Nick Thomas Trismart SM 1:29:24 88.94%
31 Patrick Wooddisse Bristol and West SM 1:29:30 88.84%
32 Andrea Rowlands Eryri SL 1:29:40 88.67%
33 Stephen Hawkins Shelton Striders SM 1:29:53 88.46%
34 Paul Beeson Maldwyn Harriers M40 1:30:18 88.05%
35 Graham Hill Calder Valley M45 1:30:32 87.82%
36 Pete Gardner FRA M45 1:30:51 87.52%
37 Ben Gibbison Crimpiau
Fach
SM 1:30:59 87.39%
38 Richard Bacon U/A SM 1:31:11 87.20%
39 Henry Thomas Telford AC M45 1:31:38 86.77%
40 Dave Powell Aberystwyth AC M45 1:31:40 86.74%
41 Daniel Brazier Wolves and Bilston SM 1:32:12 86.23%
42 Nick Eyke Oswestry Olympians M50 1:32:25 86.03%
43 Mark Agnew Mercia M40 1:32:27 86.00%
44 Ned Lammas MFR M40 1:32:34 85.89%
45 Jim Kelly Eryri M45 1:32:38 85.83%
46 Glyn Fletcher Maldwyn Harriers M45 1:32:41 85.78%
47 Dave Austin Calder Valley SM 1:33:04 85.43%
48 Michael Kelly Leighton Athletic M40 1:33:28 85.07%
49 Steve Burthem Warrington AC M45 1:33:36 84.94%
50 David Malia U/A M40 1:33:45 84.81%
51 Val Swingler Shropshire Shufflers L40 1:33:48 84.76%
52 Matt Reid Almost Athletes M40 1:34:19 84.30%
53 John Garmson Telford AC M45 1:35:00 83.69%
54 Jim O’Hara Helsby SM 1:35:05 83.62%
55 Matthew Lawson Chepstow Harriers M40 1:35:08 83.58%
56 Darron Mitchelmore P Tri M40 1:35:28 83.28%
57 Chris Dunnerley U/A SM 1:35:41 83.10%
58 Mark Sprague U/A M40 1:35:49 82.98%
59 Paul Kent Cambridge Harriers M45 1:35:51 82.95%
60 David Sykes Tattenhall Runners M40 1:35:58 82.85%
61 Bob Dredge Mercia M55 1:36:10 82.68%
62 Neil Bevan Oswestry Olympians SM 1:36:12 82.65%
63 Michelle Clarke Telford AC SL 1:36:17 82.58%
64 Michael Innes Mercia M45 1:36:21 82.52%
65 Noel Hogan Newport M40 1:36:26 82.45%
66 Mel Price Mercia SL 1:36:28 82.42%
67 Maurice Reid Newport M40 1:37:09 81.84%
68 Russell Mapp Mercia M50 1:37:38 81.44%
69 Sam Leachman U/A SM 1:38:11 80.98%
70 Andy Wall U/A M50 1:38:21 80.84%
71 Nicholas Holmes Tattenhall Runners M50 1:38:25 80.79%
72 Giles Hodges Sandbach Striders SM 1:38:37 80.62%
73 Paul Hammond Wolves and Bilston SM 1:38:54 80.39%
74 Geoff Hodges Cheshire M55 1:39:14 80.12%
75 John Currie Mercia M55 1:39:29 79.92%
76 Chris Myles Shropshire Shufflers M45 1:39:32 79.88%
77 Duncan Davies Wolves and Bilston SM 1:39:40 79.77%
78 Andrew Hearle Mercia M45 1:39:45 79.71%
79 David Woodvine Shropshire Shufflers SM 1:39:51 79.63%
80 Helen Skelton Newport SL 1:40:11 79.36%
81 Marc Christian U/A M45 1:40:17 79.28%
82 Andrew Gray U/A M40 1:40:21 79.23%
83 Steve Wickham Erewash Valley M50 1:40:23 79.20%
84 Michael Wood Almost Athletes M40 1:40:35 79.05%
85 S. Flinn Mercia M45 1:40:42 78.96%
86 David McIntyre U/A SM 1:40:45 78.92%
87 Anthony Marsh Springfield Striders SM 1:41:00 78.72%
88 Steve Bajic Telford Harriers M50 1:41:05 78.66%
89 Kevin Allerton Stone MM SM 1:41:11 78.58%
90 David Eccleston Shropshire Shufflers M45 1:41:13 78.55%
91 David Edge Staffs Moorlands M55 1:41:14 78.54%
92 David Marham Leighton Buzzard AC M45 1:41:18 78.49%
93 Rick Robson Mercia M55 1:41:33 78.29%
94 Calvin Wright U/A M40 1:41:40 78.20%
95 John Marsh Tarren Hendre M65 1:41:43 78.17%
96 Mike Blake Eryri M60 1:41:48 78.10%
97 Mike Cuthbert U/A M45 1:41:51 78.06%
98 Peter Garson Aberystwyth AC M40 1:42:02 77.92%
99 Andrew Davies Telford Harriers M55 1:42:06 77.87%
100 Andy Barton Shropshire Shufflers M50 1:42:07 77.86%
101 John Sandford Wye Valley M40 1:42:14 77.77%
102 Clive King Eryri M40 1:42:30 77.57%
103 Louise Barber Aberystwyth AC SL 1:42:41 77.43%
104 Chris Good FRA M50 1:42:47 77.36%
105 Kim Brazenell Halesowen L50 1:43:07 77.11%
106 Stuart Tromans Dudley & Kingswinford M40 1:43:11 77.06%
107 Geoff Pettengell Mow Cop Runners M50 1:44:02 76.43%
108 Ben Montgomery U/A SM 1:44:12 76.30%
109 Nigel Glaze Mercia M40 1:44:40 75.96%
110 Sarah Bland Stratford AC L45 1:44:49 75.85%
111 Jon Box U/A M50 1:44:53 75.81%
112 Tim Parker U/A M45 1:44:54 75.79%
113 Sheila Barbour Evesham Vale Runners SL 1:45:48 75.15%
114 Chris Smallman Mercia M45 1:45:48 75.15%
115 Colin Williamson Shropshire Shufflers M65 1:45:50 75.13%
116 Andy Stott MDC M50 1:45:58 75.03%
117 Julian Holt U/A M40 1:46:20 74.77%
118 Gordon Orme Cardigan RC M65 1:46:22 74.75%
119 Steve Jones Eryri M50 1:46:28 74.68%
120 Alison Tickner Oswestry Olympians L40 1:46:33 74.62%
121 Peter Hudson Mercia M45 1:46:45 74.48%
122 Ryan Fulford Telford Harriers SM 1:47:06 74.24%
123 David Winterton U/A M40 1:47:08 74.21%
124 Geoff Beech U/A M45 1:48:10 73.51%
125 Grahame Hughes Mercia M50 1:48:22 73.37%
126 Paul Atkinson Calder Valley M45 1:48:24 73.35%
127 Hugo Iffla WFRA M55 1:48:48 73.08%
128 John Taylor Newport M40 1:49:14 72.79%
129 Chris Rogers Cambridge Harriers M40 1:49:29 72.62%
130 Roger Gooding Springfield Striders SM 1:49:44 72.46%
131 Joan Clarke Stourbridge RC L50 1:50:19 72.07%
132 Phil Blatch Mercia M55 1:50:26 72.00%
133 Andy Lang U/A M40 1:50:34 71.91%
134 Tony Thompson Mercia M60 1:50:41 71.83%
135 David Tozer BHS Dodgers M40 1:50:53 71.70%
136 Adnan Sharaf U/A SM 1:51:03 71.60%
137 David Gould Serpentine M55 1:51:08 71.54%
138 Colin Jackson U/A M50 1:51:17 71.45%
139 Gary Gunner Croft Ambrey M60 1:51:19 71.43%
140 Adam Stockwell Shrewsbury AC SM 1:51:25 71.36%
141 Stephen Thompson U/A M45 1:51:27 71.34%
142 Max Hale Mercia SM 1:51:28 71.33%
143 Ken Wright WFRA M60 1:51:30 71.31%
144 Mark Skidmore Dudley Kingswinford SM 1:51:32 71.29%
145 Jackie Jarvis Oswestry Olympians L45 1:51:34 71.27%
146 Daniel Cheshire Mercia M40 1:51:54 71.05%
147 Sean Mooney Newport M45 1:52:04 70.95%
148 Geoff Cowell Mercia M50 1:52:06 70.93%
149 Peter Oliver U/A M50 1:52:15 70.83%
150 Alan Morris Shropshire Shufflers M65 1:52:30 70.67%
151 John Morris VCAC M50 1:52:54 70.42%
152 Jean Turner Telford Harriers L45 1:53:08 70.28%
153 Gavin Fletcher Shelton Striders SM 1:53:13 70.23%
154 Roy Betts Evesham Vale RC M45 1:53:19 70.16%
155 Ian Marshall Cambridge Harriers M60 1:53:22 70.13%
156 Stephen Oliver Shrewsbury AC M45 1:53:52 69.83%
157 Celia Mills Calder Valley L45 1:54:28 69.46%
158 Antum Clane-Hay Mercia M65 1:54:28 69.46%
159 Shaun Tyas U/A M45 1:54:50 69.24%
160 Dave Farrow Shropshire Shufflers M45 1:54:53 69.21%
161 Tom Banks Razzers Runners M40 1:54:53 69.21%
162 Peter Bolton Red Rose M50 1:55:04 69.10%
163 Nigel Elwell U/A M45 1:55:28 68.86%
164 David Tull Cambridge Harriers M65 1:55:57 68.57%
165 Paul Oldfield Clwydian Range Runners M50 1:56:06 68.48%
166 Ian Blakebrough CNH Harriers M55 1:56:14 68.40%
167 Martin Potter Clwydian Range Runners M60 1:56:24 68.31%
168 Peter Nesbitt Oswestry Olympians M45 1:56:34 68.21%
169 Hugh Jobber Telford Harriers M45 1:56:38 68.17%
170 John Nightingale U/A SM 1:56:40 68.15%
171 Phil Clarke Mercia M50 1:56:41 68.14%
172 Mike McCorkell Tattenhall Runners M40 1:56:54 68.01%
173 Duncan Jones Mercia M40 1:57:29 67.68%
174 Jeff Wright Telford Harriers M50 1:57:33 67.64%
175 Gill Stott MDC L50 1:57:45 67.52%
176 Ian Bartram CP Joggers M45 1:57:57 67.41%
177 Ian Ferguson U/A SM 1:58:04 67.34%
178 David Brown Newport SM 1:59:06 66.76%
179 Carolyn Lee Shelton Striders L45 1:59:14 66.68%
180 Michael Escolme Sandbach Striders SM 1:59:16 66.66%
181 Rodney Jones Newport M60 1:59:29 66.54%
182 Mick Fowler U/A M50 1:59:51 66.34%
183 Daron Fincham Telford AC M45 2:00:05 66.21%
184 David Whipp Bromsgrove & Redd M55 2:00:55 65.75%
185 Gill Thompson U/A SL 2:01:09 65.63%
186 Glynn Bibby Newport SM 2:01:21 65.52%
187 John Rickus Telford Harriers M45 2:01:26 65.47%
188 Richard Paddock Shropshire Shufflers M50 2:01:47 65.29%
189 Quentin Shaw U/A M50 2:02:00 65.17%
190 Stuart Morris Shropshire Shufflers SM 2:02:30 64.90%
191 Dave Nicholls U/A M55 2:02:39 64.83%
192 Brian Belfield Staffs Moorlands M60 2:03:07 64.58%
193 Phillip Newman Mercia M45 2:03:14 64.52%
194 Terence Whalley M Casuals M55 2:03:25 64.42%
195 Greg Sturdy Nailsea M55 2:03:38 64.31%
196 Anthony Lowe U/A M50 2:03:48 64.22%
197 Diane Wynne Vegan Runners L40 2:03:49 64.21%
198 Louise Massey Amazing Feet L40 2:03:59 64.13%
199 Daron Windle Stafford TC M40 2:04:52 63.67%
200 Jon Thompson U/A M40 2:05:17 63.46%
201 Don Hale Mercia M50 2:05:26 63.39%
202 Duncan Bowdler U/A SM 2:05:42 63.25%
203 Steven Pepper Springfield Striders SM 2:05:47 63.21%
204 Marcia Spurling Shropshire Shufflers SL 2:06:14 62.99%
205 Robert Kilgour Amazing Feet M45 2:07:19 62.45%
206 Nick McCullagh Castlepoint M55 2:07:29 62.37%
207 Gordon Trevor Shrewsbury AC M60 2:08:07 62.06%
208 Patrick Austin Cambridge Harriers M40 2:08:29 61.88%
209 Mark Newall Cambridge Harriers M50 2:08:31 61.87%
210 Richard Bailey Shropshire Shufflers M65 2:10:15 61.04%
211 Adrian Wynne Vegan Runner M40 2:10:40 60.85%
212 Kirsten Airlie Todmorden Harriers SL 2:10:52 60.76%
213 Ian Coates Staffs Moorlands M50 2:11:45 60.35%
214 Ian Clarke Stourbridge RC M55 2:12:31 60.00%
215 Sandra Butcher Shelton Striders L60 2:14:10 59.26%
216 Brendan Georgeson U/A M40 2:14:10 59.26%
217 Martin Griffiths Dark Peak SM 2:14:43 59.02%
218 Colin Prosser Chepstow Harriers M45 2:16:15 58.35%
219 Michael Brady Nailsea M50 2:18:08 57.56%
220 Gareth Wynne U/A M45 2:18:42 57.32%
221 Kate Poyser U/A L40 2:18:58 57.21%
222 Christine Lloyd Halesowen L50 2:19:09 57.14%
223 Sue Whittingham Shropshire Shufflers L50 2:20:06 56.75%
224 Elizabeth Shropshire Shufflers L55 2:20:28 56.60%
225 Louise Woodvine Shropshire Shufflers SL 2:21:09 56.33%
226 Richard Powell U/A SM 2:22:34 55.77%
227 Andrew Seeley Nailsea M45 2:23:09 55.54%
228 Lee Booth U/A SM 2:26:24 54.31%
229 Kathryn Roper Newport SL 2:27:16 53.99%
230 Robbie Webster Helsby M65 2:27:42 53.83%
231 Peter Brady Nailsea M55 2:30:22 52.88%
232 Grahame James Mercia M60 2:31:33 52.46%
233 David Heath Newport M55 2:34:00 51.63%
234 Annie Jones Nailsea L55 2:51:15 46.43%
235 Mike Murray FRA M60 2:56:46 44.98%
236 Richie Carroll London Irish M55 3:09:52 41.88%
237 Chris Dawes LDWA M65 3:09:53 41.87%