Breidden Hills Race

Race date: 
Tue, 01/10/2002 - 12:00am
Tim Davies Mercia SM 0:55:54
2 Robert Little Mercia JM 0:57:03
3 Tim Higginbottom Wrexham SL 0:57:08
4 Ian Hughes Shrewsbury AC SM 0:57:48
5 Peter Vale Mercia SM 0:57:51
6 Jamie Loxam Stockport SM 0:58:02
7 Patrick Devine-Wright Owls SM 0:58:06
8 Andrew Carruthers Halesowen M40 0:58:13
9 Matthew Clewes Mercia M40 0:58:24
10 Roger Lamb Mercia SM 0:59:31
11 Henry Thomas Telford AC SM 0:59:44
12 Dave Coley Telford AC SM 1:00:21
13 Russell Mapp Ludlow M40 1:02:14
14 Charles Ashley Wrexham M40 1:02:39
15 Paul Cadman Mercia SM 1:02:43
16 Sally Newman Calderdale L40 1:02:44
17 Noel Hogan Newport SM 1:03:44
18 Edward Davies Mercia M40 1:04:01
19 John Lamb Tattenhall SM 1:04:21
20 Steve Jones Wrexham SM 1:05:01
21 Kevin Francis Shrewsbury AC SM 1:05:14
22 Andy Davies (2) Mercia SM 1:05:15
23 John Mees U/A M40 1:05:18
24 Steve Hammond Tattenhall M40 1:05:28
25 Steve Turlk Shrewsbry AC SM 1:05:41
26 Ian Davies Mercia M40 1:05:51
27 Simon Dawes TAC M40 1:05:58
28 Paul Boardman Horwich H M40 1:06:09
29 Wayne Percival Ambleside M40 1:06:16
30 Rod Sinclair U/A M50 1:06:23
31 Clive Edwards Tattenhall M40 1:06:24
32 Neil Hindle U/A M40 1:06:46
33 Paul Jones U/A SM 1:06:55
34 Mick Legema Ludlow M40 1:07:16
35 Tim Parker Mercia M40 1:07:28
36 Stewart Bellamy Droitwich SM 1:07:41
37 Andy Lewis Shrewsbury AC M40 1:08:05
38 Nicholas Holmes Tattenhall M40 1:08:14
39 Glenn Mcdonald-Jones Newport M40 1:08:22
40 Steve Jones Eryri M40 1:08:22
41 Vicky Musgrove Eryri L40 1:08:24
42 Andy Hall N/A SM 1:09:39
43 Graham Spencer Mercia M40 1:11:02
44 Celia Mills Kenilworth SL 1:12:35
45 Robert Kerr Shrop Shuff SM 1:13:13
46 Alan Heath Deestriders SM 1:13:16
47 Kurt Finnigan U/A SM 1:13:29
48 Dave Ormerod MDC M50 1:13:44
49 Graham Hughes Mercia M40 1:13:51
50 Andy Barton Shrop Shuff M40 1:13:57
51 Chris Edwards Dark Peak SM 1:13:58
52 Francis McHale Tattenhall M55 1:14:19
53 Bill Waine Leamington M50 1:14:24
54 Mike Blake Eryri M50 1:14:43
55 Robert Andrew Jones U/A SM 1:14:58
56 Steve Garner Calderdale M40 1:15:00
57 David Dabinett N/A M50 1:15:01
58 Michael Edwards Wrexham M50 1:15:19
59 David Kerr Shrop Shuff M50 1:15:35
60 Tony Illston Bowline M60 1:15:45
61 Alister Drummond U/A SM 1:16:02
62 Sarah Hammond Tattenhall SL 1:16:07
63 Janet Jeffreys Oswestry Olympians SL 1:17:51
64 Jenny Ewels Wrexham SL 1:18:34
65 Derek Owen Shropshire Shufflers M50 1:18:40
66 Polly Gibb Mercia SL 1:18:42
67 Gill Evans Shepshed L40 1:18:58
68 Steve Matthews Bowline M40 1:19:14
69 Nigel Pratten Wirrel M50 1:19:48
70 Sue Ellis Tattenhall L40 1:20:48
71 David Gould TRA M40 1:21:25
72 Michael Edwards Wrexham M50 1:21:56
73 Alison Lewis Telford Harriers SL 1:23:27
74 Mike McDonald Northen Vets M60 1:23:42
75 Ann Goodall Mercia L40 1:23:43
76 David Bissitt U/A M50 1:25:08
77 Gwenda Roberts Mercia L40 1:25:29
78 Jackie Sayer U/A L40 1:25:47
79 Mick Edwards Dark Peak M60 1:29:02
80 Alison Bradley U/A M50 1:31:53
81 Anne Thorpe Ludlow SL 1:33:04
82 Helen MacDonald-Jones Newport L40 1:33:26
83 Caroline Clegg U/A L40 1:33:45
84 Stephen Gillings U/A SM 1:34:56
85 Chris Lamb Tattenhall M50 1:35:47
86 John Traxler TRA M50 1:43:01
87 Joanne Sharp Ludlow L40 1:43:04
88 Kevin Allen Road Runners M40 1:45:24
89 Melanie Breakell Road Runners SL 1:45:40
90 Chris Dawes Wrekin O M50 1:46:34
91 Richard Bishop Shrop Shuff M50 1:48:27
92 Pauline Richards Mercia L50 1:49:13
93 Malcolm Andrew U/A M40 1:53:01