2007 Wrekin Wrecker

Race date: 
Sun, 04/11/2007 - 11:00am

Number Position Club Cat Time 1:06:43
85 1 Andi Davies Mercia SM 1:01:12 109.02%
87 2 Peter Ball Shrewsbury AC SM 1:03:58 104.31%
83 3 Andrew Yapp Mercia M40 1:05:43 101.53%
86 4 Edward Davies Mercia M50 1:06:28 100.38%
89 5 Juan Castillo Shrewsbury AC SM 1:07:06 99.44%
76 6 Andrew Primrose Mercia SM 1:07:38 98.65%
21 7 Matthew Clewes Mercia M40 1:07:54 98.26%
51 8 Simon Daws Telford AC M50 1:08:11 97.86%
23 9 James Midgley Erewash Valley RC SM 1:08:47 97.00%
70 10 Andrew Carruthers Halesowen M40 1:10:16 94.95%
22 11 Mark Paviour Presteigne Pacers M40 1:10:43 94.35%
55 12 Sam Robson Oswestry Olympians Junior Man 1:10:50 94.20%
91 13 Steven Cale U/A SM 1:10:52 94.15%
40 14 Anna Bartlett Shrewsbury AC L35 1:11:03 93.91%
63 15 Johnny Moore Calder Valley SM 1:11:35 93.21%
41 16 William Harris Shropshire Shufflers M40 1:13:48 90.41%
10 17 Tim Brockington Springfield Striders M50 1:13:53 90.31%
18 18 Maurice Reid Newport & District RC M40 1:14:26 89.64%
26 19 Nick Lander Erewash Valley RC M50 1:15:09 88.78%
42 20 Mark Agnew Mercia M40 1:15:34 88.30%
80 21 Polly Gibb Mercia L40 1:16:09 87.62%
81 22 Paul Cadman Mercia M40 1:16:10 87.60%
37 23 Andrew Beeston Shrewsbury AC SM 1:16:19 87.43%
7 24 Andrew Mason Springfield Striders M40 1:16:42 86.99%
66 25 Andrew Henderson Durham Fell Runners M40 1:17:01 86.63%
71 26 Dominic Kirby Shrewsbury AC SM 1:17:05 86.56%
38 27 Adrian Donnelly Shrewsbury AC M40 1:18:22 85.14%
62 28 J Lewis U/A M40 1:18:50 84.64%
74 29 Leo Vissens U/A SM 1:19:27 83.98%
60 30 Dave Wooduine Shropshire Shufflers SM 1:19:34 83.86%
82 31 Paul Williams Oswestry Olympians SM 1:19:47 83.63%
54 32 Rick Robson Mercia M50 1:19:58 83.44%
19 33 Jon Box U/A M40 1:20:37 82.76%
77 34 Tim Jones Shropshire Shufflers M40 1:21:02 82.34%
50 35 Geoff Beech Telford Harriers M40 1:21:34 81.80%
17 36 Steve Bajic Telford Harriers M40 1:22:53 80.50%
58 37 Martin Godwin U/A SM 1:23:00 80.39%
14 38 John Taylor Newport & District RC M40 1:23:03 80.34%
4 39 Billy Llewellyn Telford AC M50 1:23:07 80.27%
69 40 Stephen Oliver Shrewsbury AC M40 1:23:10 80.23%
45 41 Lisa Garside Telford AC L40 1:23:11 80.21%
33 42 Nigel Glaze U/A M40 1:23:19 80.08%
79 43 Dave Hopkins Telford AC M50 1:23:21 80.05%
56 44 Ned Lammas Sunlight Runners M40 1:23:27 79.95%
32 45 Gary Tudbury Erewash Valley RC M40 1:23:42 79.72%
46 46 Val Swingler Shropshire Shufflers L40 1:23:48 79.62%
6 47 John Williams Springfield Striders M50 1:25:27 78.08%
11 48 Ian Atkinson Newport & District RC M40 1:25:34 77.98%
73 49 J Williams U/A SM 1:25:35 77.96%
39 50 Ken Highfield Sneyd Striders M40 1:25:43 77.84%
59 51 Simon Griffiths U/A SM 1:25:46 77.79%
65 52 John Coombes Mercia M60 1:26:05 77.51%
35 53 Peter Horton Sneyd Striders M50 1:26:26 77.19%
34 54 Kevin Postins Sneyd Striders M40 1:26:26 77.19%
61 55 Dave Nicklus Mercia M50 1:26:45 76.91%
9 56 Andrew Kettles Springfield Striders M40 1:27:09 76.56%
2 57 Cris Lewis Telford AC Junior Man 1:27:11 76.53%
67 58 Andrew Butler Shropshire Shufflers SM 1:27:15 76.47%
84 59 Chris Derham FRA M40 1:27:29 76.27%
16 60 Jim Londesborough Hatton Darts M40 1:27:59 75.83%
8 61 Paul Atkinson Calder Valley M40 1:28:01 75.81%
44 62 Andrew Kay Newport & District RC M40 1:28:11 75.66%
5 63 Celia Mills Calder Valley L40 1:28:43 75.21%
72 64 Stephen Thompson U/A M40 1:28:54 75.05%
88 65 Chris Myles Shropshire Shufflers M40 1:29:17 74.73%
52 66 Adam Kennerley Presteigne Pacers M40 1:30:01 74.12%
49 67 David Gould Trail Running Association M50 1:30:38 73.62%
53 68 Lucy Dalton Telford Harriers SL 1:30:55 73.39%
90 69 Derek Owen Shrewsbury AC SM 1:31:36 72.84%
64 70 Rob Day Telford Harriers M40 1:32:13 72.35%
75 71 Maurits Vos U/A SM 1:32:21 72.25%
24 72 Richard Paddock Shropshire Shufflers M40 1:33:12 71.59%
25 73 Liz Bridgen Erewash Valley RC L40 1:33:52 71.08%
30 74 Richard Haynes Amazing Feet M40 1:34:39 70.49%
1 75 John Morris VCAC M50 1:35:43 69.71%
28 76 Lisa Watkins Telford Harriers L35 1:38:29 67.75%
27 77 Dean Watkins Telford Harriers M40 1:38:29 67.75%
20 78 Ian Beattie Telford AC M50 1:39:00 67.40%
68 79 James Adney Badlin SM 1:41:04 66.02%
78 80 Adam Fox U/A SM 1:41:04 66.02%
29 81 Neil Jaggerd Stilton Striders M40 1:42:14 65.26%
43 82 Maria Spurling Shropshire Shufflers L35 1:44:34 63.81%
12 83 Helen Macdonald-Jones Newport & District RC L50 1:45:52 63.02%
47 84 Prue Shelley U/A SL 1:46:22 62.73%
48 85 Rich Cross U/A SM 1:46:23 62.72%
31 86 Jane Mapp Ludlow Runners L40 1:47:14 62.22%
13 87 Simon Richards Barnot Green Chuggers M40 1:48:42 61.38%
3 88 Alan Hodgkiss Telford AC M60 1:51:06 60.06%
57 89 Chris Barcroft Telford AC M50 DNF
36 90 Denzic Martin Wrekin Road Runners SM DNF
15 91 Colin Highfield Sneyd Striders M40 DNS