2006 Wrekin Wrecker

Race date: 
Sun, 05/11/2006 - 11:00am

Number Position Club Category Time % LS
152 1 Michael James Shrewsbury AC SM 00:55:10 112.6
147 2 Tim Werreit Mercia SM 00:58:47 105.7
222 3 Tom Owens Mercia SM 00:59:44 104.0
223 4 Pete Vale Mercia SM 01:00:46 102.3
150 5 Mike Bouldstridge Mercia SM 01:00:49 102.2
156 6 Andrew Yapp Mercia M40 01:03:58 97.2
253 7 Peter Ball Shrewsbury AC SM 01:04:24 96.5
155 8 Ioan Ilie Telford AC SM 01:04:53 95.8
235 9 Edward Davies Mercia M50 01:06:24 93.6
220 10 Juanda Cantilla Shrewsbury AC SM 01:06:32 93.4
234 11 Roland Stafford Mercia SM 01:07:15 92.4
221 12 Andy Davies Mercia M40 01:07:17 92.4
154 13 Kevin Francis Shrewsbury AC M40 01:07:41 91.8
144 14 Duncan Beales Shrewsbury AC M40 01:08:05 91.3
162 15 Simon Daws Telford AC M50 01:08:34 90.6
225 16 Anthony Nicholls Wrekin Road Runners SM 01:08:50 90.3
151 17 Colin Lancaster Telford AC M40 01:09:00 90.1
241 18 Mark Griffiths Telford Harriers M40 01:10:23 88.3
262 19 Jonathan Moore Stainlands Lions SM 01:10:45 87.8
231 20 Ian Travis RRC M40 01:10:57 87.6
252 21 Robin Guy Newport & District RC SM 01:11:50 86.5
74 22 Chris Smallman Mercia M40 01:11:55 86.4
256 23 Steven Prosser Bishups Stortford RC SM 01:12:14 86.0
79 24 James Midgley Erewash Valley RC SM 01:12:15 86.0
161 25 Tim Deranney Shufflers SM 01:12:41 85.5
242 26 Paul Cadman Mercia M40 01:12:52 85.3
80 27 Haydn Jones Maldwyn Harriers M40 01:12:57 85.2
224 28 Mark Agnew Mercia M40 01:13:27 84.6
58 29 Mark Paviour Presteigne Pacers M40 01:14:05 83.9
238 30 Noel Hogan Newport & District RC M40 01:14:32 83.4
232 31 Richard Hyde Erwash Valley M40 01:15:39 82.1
229 32 William Harris Shropshire Shufflers M40 01:15:45 82.0
76 33 Nick Lander Erewash Valley RC M40 01:16:57 80.8
157 34 Charlie Bailey Shrewsbury AC SM 01:17:00 80.7
217 35 Patrick Pearson Croft Ambrey SM 01:17:50 79.8
75 36 Phil Pittson Erewash Valley RC M50 01:19:14 78.4
66 37 Craig Lewis Amazing Feet SM 01:19:55 77.8
249 38 Grahame Hughes Mercia M40 01:20:06 77.6
60 39 Bill Llewelyn Telford AC M40 01:20:14 77.5
218 40 Gary Pearson Croft Ambrey SM 01:20:42 77.0
166 41 Marc Recoquille Unattached SM 01:20:44 77.0
233 42 Adam Stockwell Shrewsbury AC SM 01:20:48 76.9
258 43 Maurice Reid Newport & District RC M40 01:20:51 76.9
219 44 Scott Lewis Mercia M40 01:21:00 76.7
237 45 John Coombes Mercia M60 01:21:58 75.8
81 46 Val Swingler Shropshire Shufflers SL 01:22:51 75.0
250 47 Ruston Stuart Unattached SM 01:22:55 74.9
73 48 Celia Mills Calder Valley FR L40 01:23:33 74.4
247 49 Martin Godwin Unattached SM 01:23:50 74.1
255 50 Tim Jones Shropshire Shufflers M40 01:24:30 73.5
70 51 Richard Gilbert Telford Harriers M40 01:24:34 73.5
159 52 Jonny Williams Unattached SM 01:24:37 73.4
254 53 Ian Atkinson Newport & District RC M40 01:24:43 73.4
248 54 C Myles Shropshire Shufflers M40 01:24:47 73.3
216 55 John Taylor Unattached SM 01:25:01 73.1
153 56 Russell Mapp Ludlow Runners M40 01:25:17 72.9
68 57 Rachel Ward Amazing Feet L40 01:25:23 72.8
261 58 Dave Hopkins Telford AC M50 01:25:28 72.7
245 59 Adam Hyde Unattached SM 01:25:53 72.4
246 60 Martin Skehan Telford Harriers M40 01:27:04 71.4
230 61 Tony Wright Shropshire Shufflers M40 01:27:05 71.4
168 62 Daren Lincoln Croft Ambrey SM 01:28:02 70.6
169 63 Geoff Beech Telford Harriers M40 01:28:18 70.4
63 64 Joan Clarke West Bromwich Harriers L50 01:28:48 70.0
228 65 Dave Woodvine Shropshire Shufflers SM 01:28:53 69.9
164 66 Martin Streeter Telford Harriers M40 01:29:14 69.6
257 67 Stephen Thompson Unattached M40 01:29:17 69.6
61 68 John Yandell Mercia M60 01:29:22 69.5
146 69 Dave Nichols Mercia M50 01:29:37 69.3
227 70 David Gould Trail Running Association M50 01:30:20 68.8
165 71 Jacqueline Streeter Telford Harriers L40 01:30:44 68.5
167 72 Davina Cooke Mercia SL 01:30:48 68.4
65 73 Richard Haynes Amazing Feet SM 01:35:27 65.1
78 74 Elizabeth Bridgen Erewash Valley SL 01:36:55 64.1
160 75 Tony Churm Newport & District RC M60 01:37:23 63.8
62 76 Ian Clarke Stourbridge RC M50 01:38:34 63.0
236 77 Tony Long Telford Harriers SM 01:39:35 62.4
71 78 Carolyn Kelly Cobra (Halesowen) SL 01:39:38 62.4
244 79 Jill Valentine Unattached SL 01:39:40 62.4
59 80 Alan Hodgkiss Telford AC M60 01:40:00 62.1
64 81 Tony Mills Unattached M40 01:42:32 60.6
72 82 Julie Wyant Unattached SL 01:45:04 59.1
149 83 Julie Williams Unattached SL 01:45:27 58.9
148 84 John Tearle Unattached M40 01:45:29 58.9
226 85 Darren Fisher Wrekin Road Runners SM 01:47:41 57.7
158 86 Jane Mapp Ludlow Runners L40 01:48:48 57.1
239 87 Charles Armstrower Unattached M40 01:50:51 56.1
77 88 Brian Graves Marshall Milton Keynes AC M60 01:52:27 55.3
67 89 Sarah Lewis Amazing Feet SL 01:53:47 54.6
275 90 Simon Wilson Unattached M40 01:56:03 53.6
240 91 Andy Wilkinson Unattached M40 01:57:47 52.8
243 92 Mark Fisk Unattached M40 01:57:53 52.7
251 93 Sue Parkin Unattached L40 02:08:37 48.3
69 94 Marcin Zaleski Unattached SM DNF
259 96 Sam Hughes Telford AC SM DNF
163 97 Chris Hornblower Shropshire Shufflers SM DNF
145 98 Dan Lewis Shaftsbury Barnet Harriers SM DNF