Carding Mill Canter 2003

Race date: 
Sun, 09/03/2003 - 11:00am

Leaders Average Time 44.78
Race SERIES %of Leaders
NUMBER POS NAME CLUB CAT TIME Score
107 1 329 Tim Davies Mercia SM 40.49 1.11
129 2 284 Roger Lamb Mercia SM 44.08 1.02
86 3 383 Neil Ashcroft Ambleside SM 45.01 0.99
132 4 27 Andy Yapp Mercia SM 45.25 0.99
95 5 138 Ian Houston Wrexham SM 45.28 0.99
127 6 13 Andrew Carruthers Halesowen M40 45.32 0.99
123 7 257 Peter Vale Mercia SM 45.37 0.99
134 8 146 Jamie Loxam Stockport SM 45.43 0.99
89 9 384 Tim Taylor Mercia M40 45.57 0.98
110 10 139 Ian Hughes Shrewsbury AC SM 46.01 0.97
96 11 21 Andy Hauser Holmfirth M40 46.49 0.96
104 12 385 Andy Mounley Hinkley SM 47.19 0.95
109 13 73 Dave Coley U/A SM 47.38 0.95
138 14 240 Paul Cadman Mercia SM 48.24 0.93
98 15 218 Mick Ligema Ludlow M40 48.37 0.93
84 16 188 Kevin Francis Shrewsbury AC SM 49.31 0.91
119 17 189 Kevin Nash Ludlow SM 49.45 0.91
91 18 24 Andy Smith Telford AC M40 51.04 0.88
90 19 315 Steve Jones Wrexham SM 51.26 0.87
118 20 293 Sam Hugh Telford AC JM 51.41 0.87
133 21 103 Edward Davies Mercia M40 51.46 0.87
77 22 290 Russel Mapp Ludlow M40 51.52 0.87
87 23 348 Wayne Percival Ambleside M40 52.52 0.85
85 24 280 Rod Sinclair U/A SM 53.03 0.84
120 25 267 Richard Heelis Mercia M50 53.23 0.84
99 26 322 Stewart Bellamy Droitwich SM 53.33 0.84
83 27 181 Keith Richards Mercia M40 54.18 0.83
136 28 221 Mike Blake Eryri M50 54.37 0.82
92 29 55 Chris Edwards Dark Peak SM 55.06 0.81
114 30 137 Ian Davies Mercia M40 55.16 0.81
105 31 327 Terry Davies Mercia M40 55.35 0.81
135 32 347 Vicky Musgrove Eryri L40 55.48 0.81
101 33 123 Graham Spencer Mercia M50 57.47 0.78
130 34 269 Rick Robson Mercia M40 57.55 0.78
78 35 12 Andrea Goode Bro Dysynni SL 58.59 0.76
137 36 391 Michael Kenny U/A M40 59.02 0.76
97 37 151 Jean Shotter Homfirth L40 59.10 0.76
82 38 113 Gill Harris Mercia L40 59.24 0.76
115 39 97 Derek Owen Shropshire Shufflers M50 59.55 0.75
111 40 119 Grahame Hughes Mercia M40 60.03 0.75
121 41 387 Jackie Lee U/A SL 60.57 0.74
139 42 392 David Cheshire U/A SM 62.41 0.72
88 43 99 Duncan Jones Mercia SM 63.09 0.71
116 44 86 David Gould TRA M50 63.26 0.71
122 45 371 Patrick Haydock FRA SM 64.57 0.69
103 46 9 Alison Lewis Telford Harriers SL 67.33 0.67
117 47 366 Adrian Donnelly Shropshire Shufflers M40 67.54 0.66
128 48 110 Geoff Cowell U/A M40 68.54 0.65
94 49 28 Ann Goodall Mercia L40 68.59 0.65
112 50 125 Grahame James Mercia M50 69.24 0.65
93 51 217 Mick Edwards Dark Peak M60 70.22 0.64
113 52 169 John Traxler TRA M50 71.41 0.63
125 53 389 Jo Payne Shepshed L40 72.51 0.62
126 54 390 David Smith Shepshed M40 72.51 0.62
76 55 149 Jane Mapp Ludlow L40 73.47 0.61
81 56 382 Julia Leventon Shropshire Shufflers SL 73.49 0.61
79 57 381 Brenda Jones Bro Dysynni L60 74.27 0.60
80 58 154 Joanne Sharp Ludlow L40 75.30 0.59
106 59 300 Sharon Davies Mercia SL 78.09 0.57
124 60 388 John David Tearle U/A M40 82.23 0.54
108 61 386 Maria Spurling Shropshire Shufflers SL 86.30 0.52
100 62 98 Diane Spence U/A L40 89.55 0.50
131 63 379 Lou Myers Dead Runners M70 108.38 0.41