Wrekin Wrecker

Race date: 
Sun, 22/11/2009 - 11:00am

Position Race No Name
Club Cat Time % LS
1 359 Steve Cale Shresbury AC SM 0:59:03 117.02%
2 341 Ian Grindley Wolverhampton & Bilston AC M45 1:05:13 105.95%
3 185 Paul Shackleton Clayton Le Moors Harriers M45 1:08:24 101.02%
4 500 Matt Clewes Mercia FR M50 1:08:42 100.58%
5 301 Mark Fenn UA SM 1:10:11 98.45%
6 317 James Walker Keswick AC SM 1:10:41 97.76%
7 106 Russell Barron Stafford Harriers SM 1:10:42 97.73%
8 355 Duncan Beales Shresbury AC M45 1:12:05 95.86%
9 331 Ned Lammas Mercia FR M40 1:12:53 94.81%
10 349 Stuart Hawkes Amazing Feet RC SM 1:13:05 94.55%
11 325 Richard Dearden Peel Road Runners M40 1:13:12 94.40%
12 347 Steve Hawkes Amazing Feet RC SM 1:13:35 93.90%
13 327 Simon Daws Telford AC M55 1:13:48 93.63%
14 189 Daniel Brazier Wolverhampton & Bilston AC SM 1:15:07 91.99%
15 352 Dale Colclough Trentham RC M50 1:15:20 91.72%
16 192 Mark Agnew Mercia FR M40 1:15:42 91.28%
17 180 Gary Postins Newport & District RC SM 1:16:02 90.88%
18 190 Paul Hammond Wolverhampton & Bilston AC SM 1:16:32 90.29%
19 380 Darren Mitchlemore P. Tri M40 1:16:53 89.87%
20 122 Stewart Edmondson Bridgnorth AC M40 1:17:05 89.64%
21 339 Val Swingler Shropshire Shufflers F40 1:17:16 89.43%
22 184 Maurice Reid Newport & District M40 1:17:23 89.29%
23 170 Tim Brockington Springfield Striders M50 1:18:02 88.55%
24 358 Bob Dredge Mercia FR M55 1:18:19 88.23%
25 182 David Malin UA M40 1:18:27 88.08%
26 357 Chris Dunkerley UA SM 1:18:29 88.04%
27 346 Mel Price Mercia FR SL 1:18:36 87.91%
28 140 John Lewis Newport & District RC M50 1:18:43 87.78%
29 333 Jim O'Hara Helsby RC SM 1:19:00 87.47%
30 330 Paul Flinn Mercia FR M45 1:19:02 87.43%
31 168 Sam Leachman UA SM 1:20:05 86.28%
32 371 Dave Hadden Stourbridge RC M40 1:20:41 85.64%
33 350 Jeremy Randell Clwydian Range Runners M45 1:20:42 85.62%
34 187 Craig Lewis Amazing Feet RC M40 1:20:43 85.61%
35 337 Michael Reynolds UA M40 1:20:44 85.59%
36 158 Helen Skelton Newport & District RC SL 1:21:15 85.04%
37 411 Duncan Davies Wolverhampton & Bilston AC M50 1:21:36 84.68%
38 498 Kevin Allerton UA SM 1:22:09 84.11%
39 381 Gregory Perkins Telford AC M55 1:22:25 83.84%
40 382 Paul Evans Wrexham Tri SM 1:22:37 83.64%
41 368 John Korowajczyk Almost Athletes SM 1:22:57 83.30%
42 123 Robert Edwards Road Runners Club M40 1:23:14 83.02%
43 119 Nick Cooper Newport & District RC M40 1:23:16 82.98%
44 193 Andy Barton Shropshire Shufflers M50 1:23:29 82.77%
45 310 Kevin Postins Sneyd Striders M50 1:23:34 82.69%
46 155 Jake Ruscoe UA SM 1:23:43 82.54%
47 356 John Currie Mercia FR M55 1:24:03 82.21%
48 348 Helen Parish Amazing Feet RC SL 1:24:14 82.03%
49 363 Peter Johnson Mercia FR M55 1:24:20 81.93%
50 332 Andrew Sedgley Telford Harriers M40 1:24:23 81.89%
51 305 Andrew T Davies Telford Harriers M55 1:24:39 81.63%
52 376 James Dowdall UA SM 1:24:49 81.47%
53 306 Chris Myles Shropshire Shufflers M45 1:24:56 81.36%
54 362 Peter Hudson Mercia FR M45 1:25:00 81.29%
55 360 Nathan Marland Mercia FR SM 1:25:24 80.91%
56 329 Ryan Fulford Telford Harriers SM 1:25:43 80.61%
57 173 Jon Box UA M50 1:25:50 81.21%
58 319 Calvin Wright UA M40 1:25:55 80.42%
59 136 Philip Joss UA SM 1:26:34 79.82%
60 175 Paul Atkinson UA M45 1:26:42 79.70%
61 195 Andy Malpass UA M40 1:26:52 79.55%
62 167 Sarah Armstrong Amazing Feet RC L40 1:27:00 79.42%
63 322 Peter Hortun Sneyd Striders M50 1:27:08 79.30%
64 328 Rick Robson Mercia FR M55 1:27:13 79.23%
65 156 Matthew Shaw UA SM 1:27:15 79.20%
66 321 Colin Williamson Shropshire Shufflers M65 1:27:18 79.15%
67 318 Edward Ridyard UA SM 1:28:08 78.40%
68 191 Gary Gunner Croft Ambrey M60 1:28:17 78.27%
69 336 Sheila Barbour Evesham Vale RC SL 1:28:34 78.02%
70 377 Nick Sharrott UA SM 1:28:54 77.73%
71 343 Geoff Beach UA M45 1:29:00 77.64%
72 378 Simon Toghill Telford Harriers M45 1:29:02 77.61%
73 172 Robert Wilson UA M50 1:29:03 77.59%
74 361 David Winterton UA M40 1:29:23 77.31%
75 164 Duncan Willey UA SM 1:29:33 77.16%
76 169 John Williams Springfield Striders M55 1:29:43 77.02%
77 178 S Tromans Dudley Kingwindford RC M40 1:29:54 76.86%
78 154 David Rose Newport & District RC M45 1:30:12 76.61%
79 308 Matt Foster UA SM 1:30:17 76.53%
80 198 Andy Laing UA M40 1:30:30 76.35%
81 174 Celia Mills Calder Valley L45 1:30:37 76.25%
82 326 Rachel Dearden Peel Road Runners SL 1:30:46 76.13%
83 351 Mark Checkley FRA M45 1:30:48 76.10%
84 345 Stephen Thompson UA M45 1:30:52 76.04%
85 304 Bill Llewellyn Telford AC M50 1:30:56 75.99%
86 375 David Gould Serpentine M55 1:31:08 75.82%
87 179 Mark Skidmore Dudley Kingwindford RC SM 1:31:18 75.68%
88 323 Chris Brumby Sandbach Striders M45 1:31:21 75.64%
89 338 Geoff Cowell Mercia FR M50 1:31:33 75.48%
90 372 Gill Evans Shepshed RC L45 1:31:45 75.31%
91 107 Rich Barter UA SM 1:31:55 75.17%
92 148 John Morris VCAC M50 1:31:57 75.15%
93 112 James Blissett UA SM 1:32:04 75.05%
94 199 Ian Blakebrough Cheshire Hash House Harriers M55 1:32:14 74.92%
95 109 Roy Betts Evesham Vale M45 1:32:20 74.84%
96 315 Richard Froggatt Dudley Kingwindford RC M40 1:32:28 74.73%
97 324 Graham Dews Mercia FR M50 1:32:54 74.38%
98 369 Warren Gill UA M40 1:33:04 74.25%
99 370 John Nightingale UA SM 1:33:07 74.21%
100 303 Rupert Crew UA SM 1:33:21 74.02%
101 374 Dave Davies Telford AC M50 1:33:24 73.98%
102 157 Gary Simpson RAF SM 2:33:26 45.03%
103 116 Steve Cartlidge Stafford Harriers M50 1:33:30 73.90%
104 110 Edward Biddle UA M40 1:33:38 73.80%
105 118 Thomas Coole UA SM 1:34:00 73.51%
106 132 Juliet Hoad Telford AC L40 1:34:17 73.29%
107 373 Peter Nesbitt Oswestry Olympians M45 1:34:39 73.00%
108 320 Simon Kimberley Sneyd Striders M50 1:34:55 72.80%
109 147 Mark Minihane UA SM 1:35:06 72.66%
110 186 Arthur Clare-Hay Mercia FR M65 1:35:47 72.14%
111 309 Jacki Javis Oswestry Olympians L45 1:36:13 71.82%
112 117 Kirsty Cartwright UA SL 1:36:38 71.51%
113 144 Nick Martin UA SM 1:37:23 70.95%
114 344 Paul Thacker UA M40 1:37:32 70.85%
115 162 Jean Turner Telford Harriers L45 1:37:47 70.66%
116 340 Quentin Shaw UA M50 1:38:00 70.51%
117 379 Mark Lines Telford Harriers M45 1:38:09 70.40%
118 384 Majad Mohammed UA SM 1:38:35 70.09%
119 200 Richard Paddock Shropshire Shufflers M50 1:38:37 70.07%
120 316 Peter Smith UA M50 1:38:59 69.81%
121 134 Alan Jeavans UA M60 1:39:08 69.70%
122 314 Judith Newham Congeton Harriers L40 1:39:24 69.52%
123 366 Louise Massey Amazing Feet RC L40 1:39:40 69.33%
124 335 Katy Tarplee Evesham Vale RC L40 1:39:54 69.17%
125 135 Christopher Joseph UA SM 1:39:56 69.14%
126 188 Rob Pilling UA SM 1:40:25 68.81%
127 183 Sean Mooney Newport & District RC M45 1:40:26 68.80%
128 353 Chris Baker UA SM 1:40:33 68.72%
129 307 John Hunt UA M40 1:40:44 68.60%
130 177 Colin Downey Dudley Kingwindford RC M50 1:41:18 68.21%
131 153 Edward Roper Newport & District RC SM 1:41:32 68.05%
132 163 Ainsley Wainwright UA SM 1:41:42 67.94%
133 311 Gillian Armstrong Congeton Harriers SL 1:42:11 67.62%
134 365 Robert Kilgour Amazing Feet RC M45 1:42:53 67.16%
135 181 Anthony Lowe UA M50 1:43:28 66.78%
136 130 Eric Hanna UA M45 1:44:12 66.31%
137 176 Sean Wileman Ivanhoe Runners M45 1:44:16 66.27%
138 367 Gary Deane UA SM 1:45:28 65.52%
139 364 Darren Garey UA M40 1:45:41 65.38%
140 385 J Murraycrisp Wrexham Tri M40 1:46:19 64.99%
141 141 Christine Lloyd Halesowen A & CC L50 1:47:05 64.53%
142 312 Felicity Doyle Congeton Harriers L50 1:48:41 63.58%
143 313 Pete Doyle Congeton Harriers M50 1:48:43 63.56%
144 499 Tom Brereton UA M40 1:49:02 63.37%
145 354 William Hammerton UA M60 1:50:55 62.30%
146 302 Alan Hodgkiss Telford AC M65 1:51:45 61.83%
147 196 Jason Lee Aldridge SM 1:52:03 61.67%
148 159 Neil Smith UA M45 1:54:43 60.23%
149 133 Kevin Hudson UA M45 1:55:12 59.98%
150 197 Sue Whittingham Shropshire Shufflers F50 1:55:26 59.86%
151 194 Elizabeth Salisbury Shropshire Shufflers L55 1:55:27 59.85%
152 171 Kathryn Roper Newport & District RC SL 1:56:00 59.57%
153 126 Nick Hall UA M45 1:56:35 59.27%
154 145 Sally Mcconville Dudley and Kingswinford L45 1:58:27 58.34%
155 334 Robbie Webster Helsby RC M65 1:58:35 58.27%
156 138 Emma Key UA SL 2:01:27 56.89%
157 129 Gary Hall UA M40 2:03:58 55.74%
158 128 Sarah Hall UA L40 2:03:59 55.73%
159 115 Alison Bruckshaw UA L45 2:04:15 55.61%
160 150 Pete Griffiths UA M55 2:04:16 55.60%
161 108 Louisa Barter UA SL 2:04:17 55.60%
162 120 Rebecca Cunnane UA SL 2:04:20 55.58%
163 131 Lee Hebblethwaite UA SM 2:10:08 53.10%
164 383 Azahal Mohammed UA M40 2:15:57 50.83%
165 111 Tim Bird UA SM 2:17:12 50.36%
166 151 Lesley Pymm Bournville Harriers L55 2:33:57 44.88%
167 386 Chris White UA M40 2:35:44 44.37%