Breidden Hills Race

Race date: 
Sun, 01/10/2006 - 12:00am
1 Michael James Shrewsbury AC SM 0:50:38 113%
2 Tim Davies Mercia SM 0:51:04 112%
3 Roger Lamb Mercia M40 0:56:37 101%
4 Andy Yapp Mercia M40 0:58:13 99%
5 Chris Near Eryri SM 0:58:47 98%
6 Peter Stuart Ball Shrewsbury AC SM 0:58:59 97%
7 Edward Davies Mercia M50 0:59:14 97%
8 Andrew Carruthers Halesowen AC M40 0:59:49 96%
9 Kevin Francis Shrewsbury AC M40 1:00:24 95%
10 Andrew Primrose Mercia SM 1:00:34 95%
11 Juan Castillo Shrwesbury AC SM 1:00:47 94%
12 Richard Dearden U/A SM 1:01:00 94%
13 Anthony Nicholls Wrekin RR SM 1:01:06 94%
14 Graham Jones Shrewsbury AC M50 1:01:25 94%
15 Simon Edwards Buchley Runners SM 1:02:36 92%
16 Colin Lancaster Ludlow M40 1:02:55 91%
17 Dave Soles Dark Peak M40 1:03:03 91%
18 Steve Bacon Congleton Harriers SM 1:03:10 91%
19 Sam Robson Oswestry SM 1:03:19 91%
20 Haydn Jones Maldwyn Harriers M40 1:03:24 91%
21 Simon Daws Telford AC M50 1:03:37 90%
22 Paul J. Jones Oswestry Olympians SM 1:03:53 90%
23 Julian Bradbury U/A M40 1:04:33 89%
24 John Richards Owestry Olympians M40 1:04:58 88%
25 Alan Duncan Bowland F.R. M50 1:05:04 88%
26 Anna Bartlett Shrewsbury AC SL 1:05:39 87%
27 John Amies Congleton Harriers M60 1:05:50 87%
28 Mark Agnew Mercia M40 1:06:15 87%
29 Graham Spencer Mercia M50 1:06:20 87%
30 Paul Johnson U/A SM 1:06:52 86%
31 Neil Bevan Oswestry Olympians SM 1:06:59 86%
32 John Clemens Mercia M60 1:07:20 85%
33 Andy Roberts Congleton Harriers SM 1:08:10 84%
34 Andrew Hearle Mercia M50 1:08:23 84%
35 Charlie Bailey Shrewsbury AC SM 1:08:40 84%
36 David Carson SMC SM 1:08:56 83%
37 Mathew Emery U/A SM 1:09:00 83%
38 John Morris VCAC M40 1:09:04 83%
39 Tony Hodgson Meirionnydd R.C. M50 1:09:05 83%
40 Noel Hogan Newport & Dist M40 1:09:16 83%
41 Neil Hindle U/A M50 1:09:33 83%
42 Glyn Fletcher Maldwyn Harriers M40 1:09:37 82%
43 Tim Devanney Shropshire Shufflers SM 1:09:44 82%
44 Paul Hill Telford Harriers SM 1:10:46 81%
45 Marc Recoquille U/A SM 1:11:22 80%
46 Yiannis Tridimas Bowland F.R. M60 1:11:40 80%
47 Steve Llan Jones Eryri M50 1:11:48 80%
48 Val Swingler Shropshire Shufflers SL 1:11:54 80%
49 Wayne Percival Ambleside M40 1:12:07 80%
50 Amanda Bell Cheshire Hill Racer SL 1:12:10 80%
51 Gill Evans Shepshed L40 1:12:12 80%
52 Nicholas Holmes Tattenhall M40 1:13:01 79%
53 Ron Ball Shropshire Shufflers M50 1:13:04 79%
54 Grahame Hughes Mercia M40 1:13:29 78%
55 Richard Heelis Mercia M50 1:13:40 78%
56 William Helliwell U/A M60 1:13:45 78%
57 Nick Wright FRA SM 1:13:49 78%
58 Richard Gilbert Telford Harriers M40 1:13:54 78%
59 Frederick Lawrence Cooper U/A SM 1:14:02 78%
60 David Rogers Westerlands M40 1:14:19 77%
61 Graham Dews Mercia M50 1:14:43 77%
62 John Coombes Mercia M60 1:15:27 76%
63 Alison Tickner Oswestry Olympians SL 1:16:08 75%
64 Chris Myles Shropshire Shufflers M40 1:16:41 75%
65 Debbie Thomas Shropshire Shufflers L40 1:16:53 75%
66 Steve Orrells Maldwyn Harriers M50 1:17:52 74%
67 Stephen Bajic U/A M40 1:18:13 73%
68 Kevin Evans Meirionnydd R.C. M40 1:18:31 73%
69 John Yandell Mercia M60 1:18:58 73%
70 Frank Szadlewski FRA M50 1:19:12 73%
71 David Gould TRA M50 1:19:31 72%
72 John Littley Telford Harriers M40 1:20:44 71%
73 Chris Hornblower Shropshire Shufflers SM 1:21:13 71%
74 Celia Almond U/A L40 1:21:15 71%
75 Dave Mantle Mercia M50 1:21:34 70%
76 Alan Morris Shropshire Shufflers M60 1:21:42 70%
77 Stephen Thompson U/A M40 1:21:46 70%
78 Jonathan Ollier Shropshire Shufflers SM 1:21:50 70%
79 Nigel Pratten Wirrel M60 1:22:00 70%
80 Alec White Osw Olympians M50 1:22:28 70%
81 Davina Cooke Mercia SL 1:22:55 69%
82 Rick Goule U/A M50 1:23:10 69%
83 Mark Donnelly Shropshire Shufflers M40 1:23:32 69%
84 Peter Norman Wrexham M60 1:23:54 68%
85 Tony Wright Shropshire Shufflers M40 1:24:08 68%
86 Chris Edwards Dark Peak SM 1:25:29 67%
87 Richard Haynes Amazing Feet SM 1:27:24 66%
88 Terri Jones Maldwyn Harriers L40 1:27:27 66%
89 Chris John Maddocks U/A M40 1:27:28 66%
90 Larry King Shrewsbury Mountaineering Club M40 1:27:32 66%
91 Tom Roach U/A M50 1:28:02 65%
92 Daniel Firthwood? Shrewsbury AC SM 1:28:07 65%
93 Linda Edmondson Wrekin RR L40 1:29:24 64%
94 Wendy Searle Wrekin RR SL 1:30:41 63%
95 Helen MacDonald-Jones Newport & Dist L50 1:30:51 63%
96 Ellen Ashton U/A SL 1:32:46 62%
97 Anthony Frain Birchfield Harriers M60 1:32:49 62%
98 Gordon Trevor Shrewsbury AC M50 1:34:27 61%
99 Ken Price FRA M50 1:36:14 60%
100 Julie Wyant U/A SL 1:38:23 58%
101 Amanda Pearce Mercia L50 1:40:45 57%
102 Eddie Austrums Mercia M50 1:40:45 57%
103 Charles Armstrong U/A M40 1:41:10 57%
104 488 Richard Kenworthy Tattenhall Runners SM 1:22:33 7061%
105 571 Robert Tedcastle Shrewsbury AC SM 1:22:41 7049%
106 480 Davina Cooke Telford Harriers SL 1:22:43 7047%
107 454 Liz Dobson Helsby L40 1:23:06 7014%
108 577 David Gilbert MDC M55 1:23:15 7001%
109 517 Joan Clarke West Bromwich Harriers L45 1:23:22 6992%
110 465 Jeff Hicks Folkstone R C M40 1:23:58 6942%
111 555 Tom Davies Croft Ambry M55 1:24:09 6926%
112 562 Richard Guy Newport SM 1:24:35 6891%
113 547 Terri Davies Maldwyn Harriers L40 1:25:06 6849%
114 513 Ian Clarke Stourbridge RC M50 1:25:10 6844%
115 512 David J Heath Newport & Dist M50 1:25:23 6826%
116 472 Michael Edwards Wrexham M60 1:25:31 6816%
117 491 Dave Carnelley Tattenhall SM 1:26:44 6720%
118 446 Robbie Webster Helsby M65 1:26:49 6714%
119 530 David Bissitt Last Inn Runners M55 1:27:07 6691%
120 494 Alison Smith Tattenhall Runners SL 1:27:45 6642%
121 467 Kean Rowlands U/A M45 1:28:08 6613%
122 578 Cledwyn Jones MDC M65 1:28:22 6596%
123 455 Stephanie Charman Helsby L55 1:28:33 6582%
124 511 Helen MacDonald-Jones Newport & Dist L50 1:28:49 6563%
125 495 Chris Roberts Highsports M45 1:31:15 6388%
126 478 Linda Edmundson Wrekin Road Runners L40 1:31:18 6384%
127 558 Alison Bradley U/A L45 1:32:02 6333%
128 585 Ken Price FRA M50 1:32:41 6289%
129 498 Claire Willis Shropshire Shufflers SL 1:32:49 6280%
130 557 Keith Matthews Oswestry M65 1:34:07 6193%
131 522 Lois Chapman Maldwyn Harriers L40 1:35:01 6134%
132 521 Grahame James Mercia M55 1:35:10 6125%
133 483 John Carson Eryri M70 1:35:29 6104%
134 468 Sandra Rowlands U/A SL 1:37:26 5982%
135 445 Robert Huntbach Helsby M50 1:38:15 5932%
136 569 Jane Mapp Ludlow L40 1:38:28 5919%
137 580 John Hall U/A M55 1:39:14 5874%
138 510 Geoff Gartrell Wrexham AC M70 1:41:22 5750%
139 531 Caroline Clegg U/A L45 1:42:08 5707%
140 543 Chris Dawes Wrekin RR M60 1:42:00 5714%